Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kolejny wypadek na przejeździe na „Wiedence”. Tym razem śmiertelny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-05-2025
Ostatnia modyfikacja:
16-05-2025
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kolejny wypadek na przejeździe na „Wiedence”. Tym razem śmiertelny
fot. Piotr Malepszak/Twitter
Na linii 1 doszło wczoraj (15 maja) po południu do śmiertelnego wypadku. Kierowca wjechał samochodem osobowym pod pociąg PKP Intercity. Jedna z podróżujących samochodem osób zginęła, druga walczy o życie w szpitalu, a pasażerowie między Piotrkowem Trybunalskim a Koluszkami zmagali się z wielogodzinnymi opóźnieniami.

Jak informuje zarządca infrastruktury, około 15:40 na przejeździe kategorii C we wsi Raciborowice między stacjami Baby i Rokiciny kierowca Opla Astry wjechał pod pociąg IC 4122/3 Korfanty z Bielska-Białej do Warszawy mimo migającej sygnalizacji przejazdowej. Lokalne media przytaczają ustalenia policji, z których wynika, że prowadzący przepuścił pociąg towarowy jadący od strony Koluszek, lecz nie poczekał na zgaśnięcie sygnału i nie sprawdzając, czy drugim torem nie jedzie inny pojazd szynowy, wjechał na torowisko.

Siła uderzenia z prędkością 120 km/h całkowicie zniszczyła samochód. Jedna z podróżujących nim osób poniosła śmierć na miejscu. Drugą przewieziono śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Do wypadku doszło na bardzo ruchliwej linii. Pociągi pasażerskie PKP Intercity, Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej musiały przez kilka godzin czekać na udrożnienie szlaku. Przedstawiciele PKP PLK musieli sprawdzić, czy nie została uszkodzona infrastruktura, a PKP Intercity – zbadać stan taboru. Konieczne było też zebranie dowodów przez organy ścigania. Dopiero przed godziną 20 pasażerowie otrzymali wiadomość, że prokuratura kończy czynności na miejscu zdarzenia i że w ciągu 20 minut ruch, początkowo po jednym torze, zostanie wznowiony.


– Łączne opóźnienie 93 pociągów wyniosło 4740 minut (3 dni) – poinformował wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. Oznacza to średnio niespełna 51 minut na pociąg, jednak w przypadku poszczególnych połączeń strata czasu bywała znacznie wyższa. Na przykład pociąg IC 3720 Cegielski z Krakowa Płaszowa do Poznania Głównego odjechał ze stacji Piotrków Trybunalski z ok. 3,5-godzinnym opóźnieniem. Przyczyniło się do tego także inne potrącenie, które miało miejsce w pobliżu Piotrkowa nieco wcześniej.


Jak wynika z dostępnych zdjęć, jednostka obsługująca pociąg, pod który wjechał kierowca – ED161-019 – ma tylko powierzchownie uszkodzony człon sterowniczy h (przede wszystkim plastikowe elementy obudowy czoła). Pojazd odstawiono po wypadku na boczne tory stacji Koluszki.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5